سخنی با جامعه بین الملل : حساب ملت ایران را از جمهوری اسلامی ،جدا کنید.دسیسه ها و برنامه های بلوک شرق و غرب در مورد کشورهایی با موقعیت استراتژیک و بخصوص برجسته در حوزه ژئو پلوتیک ،موضوعی نیست که از چشم کنشگران و فعالان سیاسی و اقتصادی و حتی فعالان اجتماعی و فرهنگی ،پوشیده باشد .

کشور ایران نیز به گواه تاریخ نویسان و تحلیلگران علوم مختلف ، متاسفانه! و یا خوشبختانه در دایره تعریف یک کشور استراتژیک با خصوصیاتی منحصربه فرد در منطقه خاورمیانه و در طول تاریخ قرار گرفته است .

تاریخ پر فراز و نشیب این کشور بخصوص دردو قرن معاصر که با تحولات عظیم در عرصه های مختلف علمی مواجه بوده، خود حاکی از این مسئله بوده و در این میان، در کنار همه نتایج مثبتی که از ارمغان این تحولات برای مردم ایران می توان نام برد ؛ بیشترین آسیبها و تاثیرات منفی ، حاصل از این تحولات ، نیز ، باز نصیب ملت ایران بوده است نه حکومتهای آن !

البته نباید منکر تاثیرات مثبت حوادثی چون کشف ذخایر نفتی در ایران ،معادن ارزشمند و پیشرفت علوم بصورت ایجاد مراکز علمی و بهداشتی و رفاهی در زندگی روز مره مردم شد . ولیکن تجربه حوادث در مقاطع زمانی کوتاه و طولانی در تاریخ این کشور نشان می دهد که برخی امتیازهای خاص که از لحاظ جغرافیای سیاسی و همچنین موقعیت ژئوپلوتیکی نصیب این کشور شده ، بعلت عدم مدیریت درست و نا آگاهی از دسایس بیگانگان و سود جویی و چشم داشت حکومتهای کشورهای غرب و شرق ،عاملی برای زندگی پر مخاطره مردم و حتی به صراحت می توان گفت ، عاملی برای شور بختی ملت ایران در سالهای گذشته و بخصوص در سه دهه اخیر بوده است! .

پرداختن به تک تک این موارد ،خود مبحثی طولانی است که بایستی از سوی متخصصین علوم مختلف انسانی و تجربی ،به بحث گذاشته شود و در مقوله آسیب شناسی برای تمهیدات لازم در امر مدیریت داخلی و بین المللی ِ حال و آینده ایران به کار گرفته شود .

آنچه که نویسنده را بر آن داشت تا بار دیگر ،به ذکر این مطالب مهم و تکرار آن برای آگاهی دائمی و ضبط در افکار عموم ، بپردازد ،خبری است که امروز بر روی رسانه ها در نت و رسانه های دیداری و شنیداری قرار گرفت، خبری تکراری ولی بسیار مهم و هشدار دهنده :

" قاضی دادگاهی در نیویورک ایران و القاعده را به پرداخت 6میلیارد دلار غرامت به بازماندگان حملات 11 سپتامبر محکوم کرده است.
به گزارش سایت خبری "عصر ایران" این قاضی آمریکایی در حکمی که روز دوشنبه 30-7-2012 صادر کرده است، ایران و القاعده را به پرداخت 6 میلیارد دلار جریمه به 110 بازمانده واقعه 11 سپتامبر از جمله خانواده قربانیان و کادر پرواز 175 که به برج جنوبی مرکز تجارت جهانی در نیویورک کوبیده شد، محکوم کرد."

در نگاه اول به موضوع ، آنچه که متاسفانه به یک عادت در اذهان ما و جامعه بین المللی تبدیل شده است ،حضور نام ایران به غلط که بایستی جمهوری اسلامی ذکر گردد ، در حوادث تروریستی و ماجراجویانه اینچنینی دراقصی نقاط جهان ،از تایلند گرفته تا آمریکا و اروپا است .

پرداختن به این موضوع و دعوت به ایجاد کمپینی برای عدم تکرار نام ایران به جای رژیم جمهوری اسلامی ،در حرکتهای تروریستی و معادلاتی که هیچگونه نفعی برای صاحبان اصلی ایران یعنی مردم ایران ندارد ،خود کار بزرگی است که بایستی دردستور کارکنشگران سیاسی و اجتماعی تا روز آزادی ایران و تشکیل حکومتی بر پایه دمکراسی در ایران ،قرار گیرد .

نکته مهم دیگر در این خبر و خبرهای مشابه آن که بارها شاهد آن بودیم و شاید کمتر مورد توجه و دقت قرار گرفته است ، دریافت غرامتهای میلیاردی توسط یک پروسه قضایی در کشوری ثانی، به طرفیت جمهوری اسلامی است .

سئوال من از سیستم قضایی و سیاستگذاران کشورهایی چون آمریکا این است که ابتدا تکلیف این موضوع را مشخص کنند،آیا اموال بلوکه شده در خارج و یا ثروتهای منقول و غیر منقول ،در خارج از کشور را متعلق به مردم ایران می دانند یا حکومت فعلی ایران!؟

این سئوال را پرسیدم ، چرا که خود حکومتهای غربی بارها و بارها ،به درستی اعتراف کرده اند که جمهوری اسلامی ،نمایندگی اکثریت مردم ایران را دارا نمی باشد و از مشروعیت ملی در کشور برخوردار نیست . حال با وجود این گزینه ،آیا بهانه ای برای برداشت از اموال و دارایی های ملی ایران ،ولو حتی یک دلار ،به دلیل سو رفتارهای حکومت جمهوری اسلامی وجود دارد؟!!

جامعه بین الملل ،باید بداند ،مردم ایران امروزه با تجربه ای که از حوادث گذشته تقویم این کشور ،کسب کرده است ،متوجه تمامی حرکات و تصمیم گیریها و بخصوص نادیده گرفتن منافع ملی خود به نفع سیاست بازیهای حکومتهای کشورهای سود جو از بازیهای سیاسی منطقه است و آن را لکه سیاهی در روند اعتماد در دوستی و قضاوت درسرنوشت خود می داند.

باید بصورت شفاف و بی هیچ تعارفی به جامعه بین الملل گوشزد کرد که ، عملکردهای نادرست و ماجراجویی های رژیم جمهوری اسلامی ، خواسته ملت ایران نبوده و نیست و جامعه بین الملل نبایستی به بهانه تنبیه و تحت فشار قرار دادن حکومت اسلامی در ایران ،بطور مستقیم و غیر مستقیم ،مردم کشورمان را هدف قرار دهد و از این موقعیت به نفع خود سود جوید .


امید می رود ،با توجه به همه مشکلات امنیتی و فضای رعب و وحشتی که متوجه ایرانیان داخل کشور است و آنها را از هر گونه حق خواهی و اعتراض به استعمارخارجی و استبداد داخلی در مقطع کنونی باز می دارد ، با تشکیل شورای ملی در روزهای آینده و گرفتن نقش نمایندگی مردم ایران به پشتوانه حمایت مردمی داخل کشور ،این شورا بتواند در کنار سایرکارکردهای خود برای نجات میهن از استبداد ، در راستای دفع استعمار نیز ، جامعه بین الملل را متوجه اشتباهات محاسبه ای خود کند و به آنها گوشزد کند که معامله بر سر منافع و سرنوشت مردم ایران نه از یاد ما فراموش می شود و نه از حافظه تاریخ.....

پاینده ایران یکپارچه و پاینده ملت یگانه ایران

همایون نادری فر
1 آگوست 2012 میلادی
11 امرداد 1391 خورشیدی


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر