یاشار پارسا یا مهدی خسروی ؟

مدتهاست که نمی نویسم ... کمتر می خوانم و ...

نه اینکه نخواهم ! ...نمی توانم !


دیشب با خبر دستگیری فردی که نقش پررنگی در شرایط اسفناک حال حاضر شورا و پراکندگی و به حاشیه راندن بسیارانی چون من از مجموعه ای که زندگی مان را وقف آن کردیم و امید زیادی به پیروزی آن با حضور فرزند پادشاه فقید داشتیم ؛ تمام رویدادهای ۳ سال گذشته همچون پرده سینما از روبروی دیدگانم گذشت !
نمی دانستم به عنوان یک انسان جایز الخطا از این اتفاق روی داده با آن حجم خبری معیوب و سانسور شده ابتدایی در مورد اصل ماوقع و در مورد شخصی که عضو محفلی است که تلاش زیادی برای سوزاندن مهره های میهن پرست و باورمندان رضای پهلوی و به حاشیه راندن آنها کردند و می کنند و بخصوص در مورد بی اخلاقی ها و بی مهری هایی که در حق شخص خودم انجام دادند ؛ از این رویداد خوشحال شوم یا ناراحت !
در ابتدای امر خبرهای منتشره از سوی اعضای شورای ملی حاکی از موضوعی بود که در نگاه اول نه تنها باور پذیر نبود بلکه احساس می شد که به شعور مخاطب نیز توهین می شود!
اینکه جمهوری اسلامی درخواست استرداد این فرد به ظاهر فعال سیاسی و آنتی اسلام (صاحب و نویسنده وبلاگ گمنامیان) را از دولت ایتالیا به دلایل سیاسی داشته باشد و به این دلیل نیروهای امنیتی ایتالیا وی را دستگیر و بازداشت نموده اند بیشتر به یک جوک و ایجاد هیجان کاذب و فرار رو به جلو شبیه بود !
کما اینکه اگرقرار بود رژیم با این ترفند بتواند اهداف معارض خود را به چنگ آورد ؛هزاران ایرانی مبارز که قابلیتهای بسیار بالاتری نسبت به این فرد در عرصه مبارزه با رژیم دارند ؛ می توانستند هدف های اولاتری باشند .از سوی دیگر جمهودی اسلامی ماههاست که تلاش می کند فردی مانند خاوری را که اختلاس وی در سیستم بانکی ایران بعنوان عضو رسمی سازمانهای حقوقی و بین الملی ثابت شده است را به کشور بازگرداند ولیکن موفق نمی شود ؛ حال چگونه از مخاطبین هوشیار و البته نه مسخ شده و ذوب شده انتظار می رود تا دخالت جمهوری اسلامی را در قضیه بازداشت این فرد باور کنند ؟!

ladies and gentlemen !
I wasn't born yesterday ...

خبرهای بعدی ولی حکایت از پیچیده بودن ماجرا و ارتباطات مالی این فرد با کمپانی بزرگی دارد (شرکت دخانیات برادران العقیلی در دوبی) که پیشتر و بر اساس اطلاعات منتشر شده ارتباط آن با باند قاچاق سیگار و مافیای دخانیات ایران از جمله محسن رضایی و تنی چند از سرداران سپاه؛ برملا گشته است !
ظاهرا مهدی خسروی که ما تا دیروز ایشان را با نام یاشار پارسا می شناختیم در یک پرونده قضایی که لینک آن در اینجا می آید درگیر ماجرایی می شود که در آن از مبالغ بالا و میلیون دلاری ادعای خسارت و رشوه به مقامات دولتی ایران و ارتباطات با سپاه و ... سخن به میان می آید !

در اینکه هر شخصی در زندگی خصوصی خود مختار است که راه امرار معاش خود را برگزیند و تمام اتفاقات و مشکلات احتمالی را به جان بخرد ؛حرفی نیست ولیکن حضور یاشار پارسا با عناوین اهدایی آنچنانی از سوی آن مقامات عالی و عالیه در شورای ملی ! و بعنوان دبیر اجرایی آن مجموعه و اعتماد اینچنین به شخصی که چنین کارنامه کریهی در ارتباط با یکی از تجارتهای کثیف یعنی دخانیات ؛ در خوشبینانه ترین حالت و با در نظر گرفتن اصل برائت در مورد مسائل دیگر احتمالی دارد ؛ نهایت عملکرد غیر حرفه ای و بی تدبیری سازمانی و فردی است . 
تاسف بارتر اینکه قبل از روشن شدن وضعیت پرونده قضائی این فرد و مشخص شدن چرایی و چیستی ماجرا ؛امضای شخصی را پای بیانیه ها و نامه پراکنی ها می گذارند که به اعتراف دوست و دشمن تنها امید ۸۰ میلیون ایرانی آگاه و ناآگاه برای آینده ایران محسوب می شود و از این فلاکت بارتر اینکه موضوع را اینگونه علنی کرده و میدان دیگری را برای تضعیف هرچه بیشتر شخصیت تاریخی رضا پهلوی مهیا می سازند !
بعنوان یک کنشگر سیاسی که بدبینی چاشنی همیشگی افکار و تجزیه و تحلیل هایش باید باشد ؛معتقدم اگر هم رد پای جمهوری اسلامی همانطور که از برخی رسانه های ایتالیایی و همچنین بیانیه ها و مصاحبه های تلویزیونی به سمع و نظر رسید ؛درست باشد باید احتمال تسویه حسابهای داخلی را نیز در سیستم حذفی رژیم و بخصوص در ماههای اخیر فراموش نکرد !

نباید فراموش کنیم که نه دولت ایتالیا به آن اندازه احمق است که خود را اسیر بازی های کودکانه این کوتوله های به ظاهر سیاسی نماید و نه جمهوری اسلامی وقت و امتیازات پشت پرده خود را هزینه مهره های دست هشتم !به ظاهر مخالف می کند .
امیدوارم که تمام حدثیات و گمانها و نیز اخبار و احکام در مورد این شخص درست نباشد و اگر فردی که به نام مهدی خسروی یا یاشارپارسا و یا هر نام دیگری معرفی می شود ؛از نظر قوانین حقوقی دمکراتیک و قوانین نانوشته انسانی بی گناه باشد ؛ به آغوش خانواده خود بازگردد .
در انتها به قول شاهزاده رضا پهلوی : هوشیاری رمز پیروزی در مبارزه است .
البته اگر از خود آغاز کنیم !

همایون نادری فر 
۹ آگوست ۲۰۱۶
یک جای دور از میهن
پانوشت : 
( نفرین بر کسانی که با عملکرد خود هر روز بر زمان این دوری از میهن می افزایند )

توضیح : عکس آقای مهدی خسروی بعلت رعایت مسائل امنیتی شطرنجی شد !!!
برای شناخت این فرد و آگاهی از روحیات وی و سیاه نوشتارهای وی در مورد خاندان ایران ساز پهلوی و توهین های متعدد ؛ به وبلاگ وی و لینک های مربوطه مراجعه کنید :
https://gomnamian.blogspot.com.au/.../03/blog-post_4585.html

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر